Podaruj 1% swojego podatku

Jak przekazać 1% podatku na Hospicjum 

To nic nas nie kosztuje, zajmuje zaledwie chwilę, a może pomóc terminalnie chorym. Rozlicz się bezpłatnie on-line i podaruj 1% swojego podatku dla naszego Hospicjum.

Poniżej linki darmowych programów do rozliczania PIT w wersji dedykowanej: 

Stowarzyszeniu im. ks. J.N. Musolffa w Wągrowcu.

 

 

Darmowy program PIT, w ramach „Akcja e-life”, dostarcza e-file sp. z o.o. sp. k. 

 

 

Nasza organizacja bierze udział w projekcie Pitax dla OPP

         www.iwop.pl
         www.pitax.pl

 

lub w ramach nowej usługi Twój e-PIT?

Ministerstwo Finansów informuje, że zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019 – można to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r.

Zmienił się również termin składania PIT-28 za 2019 rok – można go złożyć tylko w okresie 17 dni – od 15 lutego do 2 marca 2020 r.

Deklaracje przesłane przed tym terminem będą uznane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że nawet jeśli złożysz swój PIT wcześniej, to termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego. Urząd ma 45 dni na jej zwrot, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, ale nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r.

W połowie lutego pojawią się wypełnione przez administrację podatkową zeznania: PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. Swoje zeznanie podatkowe można będzie sprawdzić w internecie. Rozliczenie wypełnia za podatnika urząd, ale można dokonać w nich zmian i poprawić swój PIT na Portalu Podatkowym: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ jeśli chce się dokonać odliczeń.

Przy sprawdzaniu poprawności rozliczenia, przygotowanego przez skarbówkę (KAS), prosimy o wprowadzenie naszego numeru KRS 0000058949.

Jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, musisz wcześniej zmienić sposób rozliczenia na: > wspólne z małżonkiem <

*********************************************

Jeżeli sam/a/ nie możesz się rozliczyć, przyjdź do Hospicjum przy ul. Brzozowej 23 (8.00-14.00). Wypełnimy PIT za Ciebie.

Można zostawić dokumenty w biurze Hospicjum.  Rozliczymy Twoje zeznanie i odbierzesz je w dogodnym dla Ciebie czasie.

Nie zapomnij przynieś ze sobą:

1. Wszystkich PIT-ów otrzymanych w tym roku od pracodawców i/lub ZUS,

2. Dokumentów związanych z ulgami i odliczeniami,

3. Rozliczonej deklaracji za rok 2018.

Uwaga! Nie wypełniamy zeznań podatkowych osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz otrzymujących dochody z pracy za granicą.

************************************************************

 

Emeryci i renciści a 1% podatku.

PIT-OP  – Oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

PIT-OP jest oświadczeniem w sprawie złożenia wniosku o przekazanie 1% podatku wynikającego z rocznego rozliczenia podatkowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych odliczeń podatkowych, mogą złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1 proc. podatku. Osoby, które pobierają renty bądź emerytury nie mają bowiem obowiązku składania zeznania podatkowego PIT. Po dostarczeniu formularza PIT-OP do urzędu, rozliczenia dokona urząd skarbowy, na podstawie dokumentów, dostarczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Tutaj można pobrać druk PIT-OP: https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/

 

Podatnik może również wyrazić zgodę na podanie organizacji pożytku publicznego swoich danych osobowych – celem poinformowania jej o tym, kto przekazał na jej rzecz 1% podatku.

 

Państwa pomoc jest dla nas bardzo ważna.

W imieniu  pacjentów hospicjum oraz własnym,

za ogromne serce i chęć pomocy

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !