Podaruj 1% swojego podatku

                                                                                    lub e-pity 2018  pobierz dla MS Windows

 

 

 

  Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k.

 1%   TO TAK MAŁO, A DAJE TAK WIELE.
DAJE  WIARĘ  W LUDZKĄ DOBROĆ.  

 

Zbliża się czas rozliczeń z fiskusem. Każdy z nas ma możliwość przekazania 1% podatku dochodowego lub darowizny. I  Ty możesz  pomóc terminalnie chorym, przekazując  1%  należnego podatku  dla Stowarzyszenia im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu, prowadzącego Ośrodek Opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina.

Pomóż innym!  Podaruj 1% swojego podatku. 

   KRS  0000058949

Jak przekazać 1%

W programie e-pity 2018 jest to niezwykle proste. Użytkownik może też skorzystać ze specjalnej wersji on-line e-pity, dedykowanej Stowarzyszeniu Musolffa. Program ten w deklaracji ma wpisany numer KRS naszego Stowarzyszenia. Urząd skarbowy przekaże następnie wyliczoną kwotę 1 %  na konto bankowe Stowarzyszenia.

 =============================================================================

Jak przekazać 1% podatku na Hospicjum 

w ramach nowej usługi Twój e-PIT?

 

Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatników skarbówka, bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Między 15 lutego a 30 kwietnia, każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym (https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/).

 

Przy sprawdzaniu poprawności rozliczenia, przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową (KAS), prosimy o wprowadzenie naszego numeru KRS 0000058949.  To nic nas nie kosztuje, zajmuje zaledwie chwilę, a może pomóc terminalnie chorym.

 

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku, Pomożemy Ci wypełnić PIT.  Przyjdź do Hospicjum przy ul. Brzozowej 23 (Poniedziałek – piątek od 8.00 do 14.00),  a wypełnimy PIT za Ciebie. Można zostawić dokumenty w biurze Hospicjum, a my rozliczymy Twoje zeznanie i odbierzesz je w dogodnym dla Ciebie czasie.

 

Nie zapomnij przynieść ze sobą:

  1. wszystkich PIT-ów otrzymanych w tym roku od pracodawców i/lub ZUS,

  2. dokumentów związanych z ulgami i odliczeniami,

  3. rozliczonej deklaracji za rok 2017.

Jeśli wolisz PIT wypełnić samodzielnie i rozliczyć się przez internet, przejdź do góry strony,

    lub odwiedź : 

https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/,  ale

 jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, musisz zmienić sposób rozliczenia na: > wspólne z małżonkiem > oraz wprowadzić nasz numer KRS:    0000058949

=================================================================================

 

 

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2018 rok w 2019 roku

 

 

Emeryci i renciści a 1% podatku.

PIT-OP  – Oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

 

PIT-OP jest oświadczeniem w sprawie złożenia wniosku o przekazanie 1% podatku wynikającego z rocznego rozliczenia podatkowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Emeryci i renciści, którzy nie korzystają z żadnych odliczeń podatkowych, mogą złożyć w urzędzie skarbowym oświadczenie ze wskazaniem organizacji pożytku publicznego, której chcą przekazać 1 proc. podatku. Osoby, które pobierają renty bądź emerytury nie mają bowiem obowiązku składania zeznania podatkowego PIT. Po dostarczeniu formularza PIT-OP do urzędu, rozliczenia dokona urząd skarbowy, na podstawie dokumentów, dostarczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Podatnik może również wyrazić zgodę na podanie organizacji pożytku publicznego swoich danych osobowych – celem poinformowania jej o tym, kto przekazał na jej rzecz 1% podatku.

PIT-OP można przekazać do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym do urzędu skarbowego właściwego dla podatnika. Nie należy przekazywać PIT-OP do organów ZUS.

Jeżeli emeryt lub rencista zarabia dodatkowo w inny sposób niż za pośrednictwem organu emerytalnego lub rentowego, powinien samodzielnie rozliczyć się na deklaracji podatkowej (a nie poprzez PIT-40 od organu). W takim przypadku PIT-OP nie obowiązuje – nie należy go składać.

Pobierz PIT – OP

Dodatkowe informacje:

    • 1% można przekazać tylko, jeżeli zeznanie złożone będzie terminowo, ale wniosek może wynikać również z późniejszej korekty (złożonej nie później niż 1 miesiąc po terminie na rozliczenie się z podatku rocznego). Najważniejsze zatem to nie spóźnić się ze złożeniem deklaracji.

  • podatnik nie może podzielić swojego 1% na kilka organizacji, ale jeśli wypełnia różne deklaracje – bo ma różne źródła przychodów – to wówczas może w każdym z druków wpisać inną organizację, na rzecz której przekaże odrębnie 1% podatku.

Państwa pomoc jest dla nas bardzo ważna.

W imieniu pracowników, pacjentów oraz własnym, wszystkim Wam za ogromne serce i chęć pomocy

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

                                                                                                                                                                            Zarząd Stowarzyszenia

im. ks. J. N. Musolffa w Wągrowcu